ІнфоЛьвів
Сьогодні: 18 лютого 2020 Про нас | Контакт
погода Львів прогноз погоды

Партнери

Громадські організації / NGO
Center for Interreligious Understanding/Центр Міжрелігійного Порозуміння John Paul II Center for Interreligious Dialogue The Richard Mauthe Center for Faith, Spirituality, and Social Justice
Інформаційні партнери/Information agencies
РІСУ/RISU
Навчальні заклади / Educational institutions
Інститут Екуменічних Студій/Institute of Ecumenical Studies
Міжнародні фонди / International foundations
The Russell Berrie Foundation
Актуально / News

Молитва за мир у Свято-Покровському кафедральному соборі Львівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату (Libertas)

До Львова завітає Директор Центру Міжрелігійного Діалогу ім. Івана Павла ІІ Рабин Джек Бемпорад (LvivCityCouncil)

Календар подій Львівської міської ради на 07.05.2013 (LvivCityCouncil)

Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу у Львові співпрацюватиме з учасниками програм Європейського Союзу (LvivCityCouncil)

«Лібертас» прагне до міжрелігійного діалогу (ГромадськийПростір)

Центр міжконфесійного діалогу хоче відкрити дім престарілих у Львові (zaxid.net)

Во Львов прибудет муфтий Украины шейх Ахмед Тамим (НовостиЛьвова)

На відкриття Центру Міжконфесійного та Міжрелігійного Діалогу до Львова прибуде Муфтій України (Galinfo)

Inauguration Program of the Libertas Center (Lviv, Ukraine)

Програма інавгурації Центру (Лібертас)

A Center for Interconfessional and Interreligious Dialogue to be opened in Lviv, Ukraine (Ukraine LIBERTAS CENTER)

АНОНС: Міжконфесійний та міжрелігійний діалог започатковують у Львові. (Україна)

×

 

АНОНС: Міжконфесійний та міжрелігійний діалог започатковують у Львові.

2013-02-24 09:00:00

6-7 травня 2013 року у нашому місті відбудеться інавгурація Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» (Libertas). Центр очолить Тарас Дзюбанський, доктор богословських наук, який із жовтня 2012 року працює радником з релігійно-екуменічних питань міського голови Львова.

 

«Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» є нерелігійною та неприбутковою громадською організацією. Завдання та мета центру полягає у розвитку академічного та богословського діалогу між Церквами та релігійними спільнотами. Крім такого академічного спрямування, центр реалізовуватиме проекти соціального характеру з метою підтримки дітей-сиріт, жінок, які зазнали насильства та осіб старшого віку», - прокоментував керівник центру.

За словами Тараса Дзюбанського, ідея створення такого центру виникла ще під час навчання в аспірантурі на програмі міжрелігійного діалогу у Ватикані. Подібний досвід створення центрів міжрелігійного діалогу дуже поширений у світі. Зокрема, очільник центру «Лібертас» неодноразово брав участь в екуменічних заходах, які відбувалися з ініціативи Центру міжрелігійного діалогу ім. Івана Павла ІІ (John Paul II Center for Interreligious Dialogue), Центру Міжрелігійного Порозуміння (Center for Interfaith Understanding) та Центру за Єдність (Centro Pro Unione).

«Назву центру обрано невипадково. «Лібертас» (з лат. - воля, свобода) відображає слова із Євангелія, які сказав Ісус: «Шукайте правду - і правда вас визволить». Адже, кожна особа, в яких би обставинах вона не була, має право на правду та свободу», - розповідає Тарас Дзюбанський.

На його переконання, в християнському антропологічному розумінні саме правда чи істина робить нас вільними вибирати та діяти. Тому особи, які беруть участь в богословському діалозі, повинні пам’ятати, що «діалог не відбувається заради діалогу, а заради досягнення певної мети».

«Сподіваюся, що центр стане мобілізуючим та, в деякій мірі, об’єднуючим елементом українського суспільства не тільки в релігійній сфері, але і в багатьох інших ділянках», - додав засновник.

«Львів завжди був сильним духовним центром. Місто, в якому понад 100 діючих храмів, де переплетені різні релігійні традиції, саме тому і стало центром міжрелігійного та міжконфесійного діалогу.», - вважає міський голова Львова Андрій Садовий.

Передбачається, що захід відкриватиме Тетяна Іжевська, Посол України у Ватикані та Особистий представник Діючого Голови Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань протидії расизму, ксенофобії та дискримінації щодо християн та осіб інших віросповідань.

 

Також участь в церемонії інавгурації візьмуть Преосвященний Владика Чарльз Морерод (Charles Morerod), Єпископ РКЦ Женеви, Лозанни та Фрібургу (Швейцарія), та доктор Антоні Чернера (Anthony Cernera), Президент Міжнародної Федерації Католицьких Університетів, який із 1988 до 2010 року був Президентом університету Пресвятого Серця, що в м. Феєрфілд, штат Коннектикут, США.

File:Monseigneur Charles Morerod.JPG

На екуменічну тематику доповідатиме Владика Чарльз, який є автором багатьох філософських, богословських та екуменічних праць. Крім цього, він довгий час працював Деканом та Ректором Папського Університету Святого Томи Аквінського в Римі та Головним секретарем Міжнародної Богословської Комісії. А міжрелігійну тематику представить у своїй доповіді доктор Антоні Чернера, який, як відомо, є засновником Центру єврейсько-християнського діалогу та міжнародним експертом у сфері екуменічного діалогу.

Додамо, з нагоди інавгурації до Львова прибуде багато високоповажних гостей, послів, представників Церков, релігійних спільнот з України та з-за кордону, зокрема, Італії, Сполучених Штатів Америки, Об’єднаних Арабських Еміратів, Ватикану та Ізраїлю. В якості незалежних оглядачів будуть запрошені представники Православної та Католицької Церков та інших як християнських так і нехристиянських віросповідувань. Цікавим є те, що відкриття Центру для екуменічного та міжрелігійного порозуміння відбудеться саме в той період, коли Україна головує в Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Повну програму церемонії інавгурації буде опубліковано у березні 2013 року на офіційній web-сторінці Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» (Libertas) – www.libertas.infolviv.eu.

Довідка

ГО Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» (Libertas) діятиме у м. Львові з метою розвитку академічного діалогу між представниками Церков та релігійних рухів на місцевому та міжнародному рівні. В академічній сфері центр організовуватиме конференції, семінари та лекції, з метою дослідження та вивчення міжконфесійної та міжрелігійної тематики та проблематики та ознайомлення з ними суспільства. На практичному рівні представники центру реалізовуватимуть соціальні проекти за участю представників та членів різних конфесій та релігій заради імплементації спільних людських цінностей, духовної культури, поваги, толерантності в суспільстві. Застосовуючи наукові методи та інноваційний спосіб мислення в царині міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, центр спрямовуватиме свою діяльність на встановлення зв’язків між зацікавленими сторонами в сфері академічного вивчення феноменології діалогу, поваги, порозуміння та співпраці в соціальних проектах.